بیداران

  دادخواهی برای حقیقت و عدالت

بازگشت به صفحه نخست > بيداران > خجسته باد آغاز فصلی تازه در دادخواهی : انجام عدالت

خجسته باد آغاز فصلی تازه در دادخواهی : انجام عدالت

بیداران

دو شنبه 18 نوامبر 2019

ما بر این باوریم که در این روزهای تاریخی برای دادخواهی، حقیقت و عدالت در ایران، همه توان‌مان را به یاری دادن شاکیان و شاهدان در این دادگاه و دست یافتن به پیروزی در آن تجهیز کنیم.

بازداشت حمید نوری دادیار زندان سیه‌نام گوهردشت در سال‌های دهه شصت و یکی از مجریان کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ -در کشور سوئد-، گشودن فصلی تازه در دادخواهی است. دادرسی و به دست عدالت سپردن کارگزاران و مجریان جنایات یکی از اصلی‌ترین خواست‌های خانواده‌های قربانیان کشتار‌های نظام در چهار دهه عمر آن است. ما همکاران سایت بیداران آغاز کوشش قضایی برای دادخواهی را انجامی خجسته می‌دانیم.

این گشایش بدون تلاش‌های جان بدربردگان، زندانیان سیاسی و خانواده‌های قربانیان کشتار سراسری ناممکن بود. سال‌ها پایداری شاهدان روایت‌گر و کنشگری برای کاووش در گذشته، مستند و منتشر کردن، برای حق دانستن و کشف حقیقت بود که امروز آنها را به شاکیان تاریخ‌ساز دگرگون کرده است. از این میان کوشش و پشتکار همکارمان، زندانی سیاسی پیشین و پژوهش‌گر پرکار درعرصه دادخواهی ایرج مصداقی را ارج می‌نهیم که گذار به این فصل تازه مبارزه با مصونیت از مجازات را ممکن کرد.

ما با همه توان در کنار خانواده‌ها و جان بدربردگان برای روشن شدن همه حقیقت در سایه عدالت قضایی تلاش خواهیم کرد. فرجام نخستین اقدام عملی برای محاکمه یکی از مجریان انجام جنایت علیه بشریت در ایران، هرچه باشد، آخرین اقدام ما نیست. در کنار انتظارمان برای محکوم شدن این کارگزار جنایت نظام جمهوری اسلامی، فرصتی است تا مردم ایران و جامعه جهانی را به پشیبانی از دادخواهی قربانیان جنایت علیه بشریت ایرانیان ترغیب کنیم. رسانه‌ها و نهادهای جهانی را خطاب قرار دهیم و از آن‌ها بخواهیم به فشار و شانتاژ رژیم جمهوری اسلامی و بداندیشی تعامل تسلیم نشوند. 

ما بر این باوریم که در این روزهای تاریخی برای دادخواهی، حقیقت و عدالت در ایران، همه توان‌مان را به یاری دادن شاکیان و شاهدان در این دادگاه و دست یافتن به پیروزی در آن تجهیز کنیم.

 بیداران

#socialtags